Versie 2.3 betekent forse snelheidswinst bij inlezen entrypoints, inlezen van Preparer Extensions en voorbereidingen voor ESMA met ondermeer de mogelijkheid voor inlezen van calculation linkbases.
- Een van de belangrijkste verbeteringen betreft het inlezen van XBRL-rapporten (entrypoints). Deze functie in XBRLreports is volledig herschreven met als resultaat een vertienvoudiging van de snelheid. Hoewel het inlezen een éénmalige actie is, werd de lange duur van het inlezen vaak als vervelend ervaren.
- Met versie 2.3 is het mogelijk om Preparer Extensions in te lezen die voldoen aan de Nederlandse eisen. Voor zover bekend is XBRLreports het enige product dat dat kan.
- Voor de Europese (ESMA) verplichtstelling vanaf 2020 zijn de eerste voorbereidingen getroffen. Zo ondersteunt XBRLreports 2.3 ook het inlezen van de calculation linkbases.